201611104442930067_orig

سرویس سیاسی

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا کنون پالس مثبت و قوی از دولت برای ارسال لایحه جامع قانون احزاب دریافت نمی شود، احتمال لایحه بعد از انتخابات ارسال می شود.
 

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فصل انتخابات و تاثیر احزاب در مشارکت سیاسی مردم، قانون فعلی احزاب را ناکارآمد ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه احزاب در کشور ما خروجی خوبی ندارند و تنها در زمان انتخابات فعال می شوند واما بعد از اعلام نتیجه انتخابات، اثری از احزاب نخواهیم دید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اگر می خواهیم احزابی قدرتمند و تاثیر گذار بر شرایط سیاسی کشور داشته باشیم، اگر انتظار داریم احزاب نیرو ساز داشته باشیم و پاسخگوی اقدامات خود باشند باید قانون احزاب تغییر و اصلاح شود.

وی تاکید کرد: لازم است قدرت عملی به احزاب داده شود، با قانون فعلی و با احزاب فعلی، کار به جایی نخواهیم برد. قطعا احتیاج است تحرک  ویژه ای به احزاب مختلف داده شود.

این نماینده عنوان کرد: خانه احزاب بهترین فضایی است که می توان با هم اندیشی همه گرایش های سیاسی، قانون جدیدی برای فعالیت احزاب طراحی کرد.

سلیمی افزود: مجلس و خصوصا کمیسیون شوراها و امور داخلی و کمیته  احزاب اعلام آمادگی کرده است که هر چه زودتر اصلاح قانون احزاب یا طراحی قانون جامع فعالیت احزاب تدوین شود.

وی در خصوص  تدوین لایحه احزاب از سوی دولت گفت: دولت این موضوع را مطرح کرده بود اما هنوز پالس قوی و مثبتی از  وزارت کشور مبنی بر اینکه این لایحه را تا دو ماه آینده به مجلس ارسال خواهد کرد، دریافت نکرده ایم احتمالا بعد از انتخابات این کار عملیاتی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: همچنین تصور نمی کنم در صورتی که دولت لایحه ارسال نکند، مجلس طرحی ارائه دهد، نمایندگان را در این حوزه فعال ندیده ام، اعتقاد داریم دولت باید لایحه ای ارسال کند./

یک دیدگاه برای “پالس مثبتی برای ارسال لایحه جامع قانون احزاب دریافت نکرده ایم/احتمال ارسال لایحه بعد از انتخابات”

ارسال دیدگاه