4

راهکار ها:

اینجانب دکتر اصغر سلیمی با توجه به شناخت و درکی که در حوزه های مختلف زندگی اجتماعی پیدا کرده ام، بهترین راهکارها را همان راه حل های موجود در بطن بدنه جامعه در حوزه های مختلف با نیازهای اساسی شهرستان می دانم. مردم سمیرم به صورت تجربه در نیم قرن گذشته راه حل های اساسی خویش را با آزمون وخطا شناسایی کرده اند که اینک تحقیقات معتبر ازگان ها ی مختلف نیز بعد از مدت ها به همان راهکارها رسیده اند. لذا تشکیل کارگروه های تخصصی یکی از اصولی ترین راهکارها و راه حل های برطرف کردن و حل و فصل معضلات درون شهرستان   می باشد. با عنایت به صرفه و صلاح شهرستان و نحوه تعامل با استان و کشور راهکارهای خویش را علاوه بر دفترچه اختصاصی کارگروه ها به صورت ذیل بطور خلاصه ارائه می نمایم:

کشاورزی

 1. پرداخت تسهیلات سیاست سالم سازی محصولات کشاورزی و باغی که امکان ایجاد صنایع تبدیلی را افزایش خواهد داد.
 2. ایجاد محیط کسب و کار سالم و تشویق سرمایه گذاران در بخش صنعت تبدیل، جهت برند سازی و ساخت ذهنیت مطلوب از شهرستان سمیرم.
 3. ترغیب و تشویق کشاورزان و باغداران در راستای آبیاری مکانیزه و تمام مکانیزه و ایجاد استخرهای ذخیره آب های روان و جاری؛ جهت مدیریت مناسب آب و بهره وری بیشتر حجم آب موجود در شهرستان سمیرم.

آب

 1. انتقال آب هایی که قانونا از لحاظ حقوقی جزء حریم انتفاع مردم شهرستان می باشد و از حقوق برحق کشاورزان و باغدران می باشد.
 2. مکان یابی فضاهای آب خیزداری جدید و پیگیری طرح های مصوب وزارت نیرو که بهره برداران آب؛ مردم شهرستان خواهند بود.
 3. پیگیری انجام طرح آمایش آب در شهرستان سمیرم و مصوب کردن حق برداشت و انتفاع مردمان شهرستان در طرح های بالادستی در منطقه و کشور.

راه و جاده

 1. پیگیری احیاء جاده های داخل شهرستان و مناسب سازی نقاط حادثه خیز.
 2. ساخت ورودی های شکیل برای چهار شهر و بخش های شهرستان سمیرم و ایجاد حس هویت به مجموعه های زیستی شهرستان.
 3. تخصیص بودجه تکمیل بزرگراه سمیرم – پل قره و شروع عملیات اجرایی آن.

گردشگری

 1. پیگیری ایجاد زیرساخت های اساسی خدمات گردشگری ( سرویس بهداشتی، مکان های اسکان، هتل، متل، پارک های گردشگری، توسعه موزه های تنوع زیستی و …)
 2. توسعه کسب و کار صنایع دستی و اشتغال مردم به سمت برندسازی ابعاد فرهنگ سمیرم در ارائه به گردشگران.
 3. تشویق و ترغیب ساخت باغ هتل ها با رویکرد معرفی فرهنگ و آداب سمیرم.

خدمات

 1. پیگیری نیازهای اساسی خدماتی در شهرستان سمیرم و ورود بخش خصوصی برای برآورده کردن تجهیزات بروز ابعاد مختلف خدمات در حوزه های گوناگون فعالیت اجتماعی.
 2. تشویق و ترغیب بانک های فعال در شهرستان برای ورود به برطرف کردن نیازهای خدمات.

اشتغال

 1. رونق کسب و کار خانگی و احیاء تولیدات محلی و صنایع دستی در راستای معرفی قابلیت های شهرستان سمیرم در حوزه صنعت گردشگری.
 2. توسعه و ایجاد زیرساخت های اساسی صنایع تبدیلی در شهرستان سمیرم.
 3. پیگیری راه اندازی ساختمان های آب معدنی موجود در شهرستان.
 4. پیگیری ایجاد چارت سازمانی در اورژانس های 115 در شش نقطه شهرستان سمیرم

بهداشت و سلامت

1.تجهیز بیمارستان در راستای خدمات فوری و حیاتی درمان مردم محترم سمیرم

2.تزریق متخصصان پزشکی با کادر بیمارستان

2 دیدگاه برای “راهکارها”

 • امیر می‌گه:

  جناب آقای دکتر سلیمی
  با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای جنابعالی و همکاران محترم
  1. در صورت امکان کارگروه های خود, نام افراد عضو در کارگروه ها و برنامه کارگروه های تان را بر روی سایت قرار دهید.
  2. نیروهای علمی, فرهنگی, اقتصادی و ورزشی شهرستان را شناسایی و یک جلسه سالانه با ان ها در شهرستان و چندین جلسه در اصفهان یا تهران داشته باشید.
  3. در جهت بالا بردن ظرفیت کشاورزی شهرستان, یک مرکز تحقیقات کشاورزی در شهرستان با همکاری بخش خصوصی شهرستان ایجاد شود و بهترین ارقام محصولات کشاورزی مناسب با شهرستان سمیرم در این مرکز تحقیقات تولید شود.
  4. در راستای ارتقا فرهنگی و علمی دانش آموزان یک اردوگاه علمی فرهنگی و تفریخی احداث شود اگرچه فرماندار محترم قدمهایی برداشته اند اما حرکت تندتری لازم است. تا بتوان دورهای علمی با همکاری واحدهای علمی استانی و کشوری برگزار نمود.
  5. یک بخش در سایت به نام ایده ها و ایده های برتر راه اندازی شود و برخی ایده ها حمایت شود و یا خریداری شود.
  6. در شهر سمیرم در راستای گردشگری و سلامتی شهروندان, یک جاده سلامت با پیش بینی امکانات مختلف در طول مسیر از پارک طقرچه ( مجموعه تفریخی زیر امامزاده سلطان ابراهیم ) تا مجموعه تفریحی آبشار برنامه ریزی شود.
  7. مردم شریف دناکوه افتخار میزبانی و همجواری با چند امامزاده از نسل ائمه ع را دارند. با نظر به شجره نامه ان ها, با همکاری اوقاف به قطب های فرهنگی منطقه تبدیل شوند که وضعیت ظاهری ساختمان برخی از ان ها مناسب نیست.
  8. وضعیت فرهنگی برخی تفرج گاه ها در شهرستان سمیرم مناسب نیست ( آبشار تنگ خشک) سعی شود با توجه به فرصت موجود تا بهار و تابستان آینده برنامه ای با همکاری مسولین شهرستان در این زمینه داشته باشید.
  9. با همکاری اداره ارشاد و … جشنواره های علمی سالانه یا دوسالانه علمی, فرهنگی و ورزشی در شهرستان برگزار شود اما در سطح استانی و برخی کشوری ( به عنوان مثال برنامه استانی خوشنویسی با نام شیخ حبیب الله فضائلی) برای شناسایی استعدادها. فراتر از برنامه ای که اکنون اجرا می شود.
  10. صندوقی به نام صندوق بام ایران در شهرستان با حمایب همه مردم شهرستان تشکیل شود تا حامی استعدادهای شهرستان باشد و به قدر توان برخی را برای رسیدن به مدارج بالای علمی ورزشی و … پشتیبانی کند اهمیت این کار کمتر از گلریزان نیست که اگر این صندوق ها باشد زندانی کمتر است که نیاز به گلریزان داشته باشد.
  11. با توجه به عضویت جنابعالی در هیات رئیسه شوراها در مجلس شورای اسلامی, مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر این است که برخی از معروف ها به صورت قانون در بیاید یکی از مشکلات امروزه کشور ما بحث ازدواج و اشتغال است سعی شود با همفکری اساتید متخصص برخی رسوم به صورت قانون در بیاید مثلا مهریه تا فلان مبلغ قانونی است و در مراجع قانونی قابل پیگیری است.
  12. در صورت امکان مجمع نمایندگان شهرستان سمیرم در ادوار مختلف را تشکیل دهید اگر چه این کار مشکلی است اما توکل بر خدا و تلاش و سیاسی نکردن همه امور می تواند در این مسیر راه گشا باشد
  13. در انتخاب نیروهای خود دقت لازم را داشته باشید که شما و رای و اراده مردم یک شهرستان را صرف خودشان نکنند.
  موفق باشید

 • داود بلندنظر می‌گه:

  سلام بر دکتر سلیمی نماینده شایسته شهرستان سمیرم
  به حق اگر تا کنون شهرستان سمیرم واقعاً یک نماینده دلسوز و مردمی داشته ، ایشان کسی نیست جز دکتر اصغر سلیمی.
  درود بر شما .
  ضمن عرض ادب و احترام ، با توجه به اینکه هر کدام از دوستان بزرگوار بنا به تجربه خاص شغلی خود در ضمینه مرتبط به آن اظهار نظر کنند ، دقیق تر و سنجیده تر خواهد بود . بنده بعنوان یک کارشناس عمران صرفاً در حیطه تخصص خودم یکی از معضلات مهم شهرستان سمیرم که باعث کندی پیشرفت شهرستان و منطقه می شه ، عدم وجود راههای ارتباطی مناسب بعنوان مادر زیرساخت ها می باشد . با توسعه و استاندارد سازی محورهای مواصلاتی شهرستان علاوه بر انجام بهتر ارتباطات که منجر به تجارت و گردشگری بهتر میشه ، باعث توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرستان هم میشه . شهرستانی که از راههای خوبی برخوردار نباشه ، افراد ، شرکت ها ، کارخانجات مادر و … کمتر ترجیح می دهند که به آنجا وارد شوند . ورود محصولات جدید یا توسعه بعضاً بنگاه های کوچک بدون وجود صنایع مادر چیزی جز مصرف گرایی نخواهد بود . لذا پیشنهاد می شود قبل از هر چیز به زیرساخت ها توجه بیشتری شود .
  موفق و موید باشید – داود بلندنظر

ارسال دیدگاه