3

اولویت ها:

اینجانب دکتر اصغر سلیمی با توجه به اینکه تحصیلات دانشگاهی و تجربیات حرفه ای خویش را در امر خدمت به جامعه صرف کرده ام، نیک متوجه شده ام همه چیز را همگان دانند و امورات مختلف یک اجتماع را باید به متخصصان و دردآشنایان آن حوزه سپرد و با در نظر داشتن اهمیت تشکیل کارگروه های تخصصی که یکی از تنها مسیرهای باقیمانده برای توسعه و تعالی شهرستان است، پیگیر تشکیل و فعالیت کارگروه های تخصصی از تمام افراد جامعه فارغ از هر گونه گرایش فکری و سیاسی به صورتی که دارای ضمانت اجرایی برای تبدیل شدن نیازهای جامعه به طرح و لایحه های قانونی شوند؛ خواهم بود. لذا اولویت های خویش را علاوه بر دفترچه اختصاصی کارگروه ها به صورت زیر بطور خلاصه ارائه می کنم:

کشاورزی

سمیرم جزء محدود شهرستان هایی است که تقریبا تمامی اراضی کشاورزی آن از مرغوبیت و حاصلخیزی بالایی برخوردار است. خاک و موقعیت جغرافیایی شهرستان سمیرم ویژگی خاص و متنوعی برای کاشت و تولید انواع گوناگون محصولات زراعی و باغی را دارد که می بایست براساس سالم سازی و سیاست تولید میوه های ارگانیک مقدمات صنایع تبدیلی و برند سازی ابعاد مختلف کشاورزی را در دستور کار قرار داد و زمینه ایجاد کارآفرینی را فراهم نمود.

آب

مدیریت آب و استفاده بهینه از جلوه های مختلف آب در شهرستان سمیرم از اندازه و حجم آب با اهمیت تر بوده و در افق بلند مدت اقلیم این منطقه از مزیت های نسبی بیشتری برخوردار است. لذا سیاست های اینجانب در حوزه آب تلاش برای مرتفع کردن موانع حقوقی و اجتماعی طرح ها و اقدامات ناتمام ادوار گذشته         می باشد و در کنار انتقال آب؛ طرح های دارای قابلیت اجرایی که برآمده از نیازهای برحق کشاورزان هست، نیز در دستور کار کارگروه تخصصی آب قرار دارد تا با همفکری و همراهی مسئولان، دغدغه همیشگی کشاورزان را یک بار برای همیشه برطرف کنیم.

راه و جاده

سمیرم با دارا بودن 490 کیلومتر جاده بین روستایی و 300 کیلومتر جاده ی بین شهری و حدود 100 کیلومتر خیابان های شهری و تعداد زیاد جاده های خاکی از معدود شهرستان های استان اصفهان می باشد که 122 نقطه شهری و روستایی را به هم وصل می کند. حدود 900 کیلومتر انواع مختلف جاده در گستره شهرستان سمیرم نمایانگر اهمیت بالای آن برای سلامتی و تردد شهروندان می باشد که می بایست با تدبیر وضعیت موجود       راه های داخل شهرستان را به وضعیت مطلوب با هدف ایجاد و توسعه صنعت گردشگری و ایمن سازی   جاده ها جهت خلق حس امنیت در مسافران سوق داد.

بهداشت و سلامت

با توجه به اینکه زیرساخت های ساختمانی لازم در بحث بهداشت و درمان تاحدودی موجود است لذا سیاست راهگشای بهداشت و سلامت تجهیز ساختمان های بهداشتی و تزریق پزشک متخصص می باشد.

گردشگری

شهرستان سمیرم به عنوان یک پایلوت و مجموعه متنوع زیستی که دارای قابلیت های متفاوت صنعت گردشگری می باشد در صورتی که سیاست های استراتژیک شهرستان را با افق بوم گردی و گردشگری تبیین و طرح های بالا دستی براساس ظرفیت های پنهان موجود در اقلیم و جغرافیای منطقه که شامل سه منطقه حفاظتی گونه های زیستی و مناطق گسترده پوشش گیاهان کمیاب و نایاب می باشد؛ قرار گیرد مسیر توسعه و تعالی شهرستان سمیرم برمدار عقلانیت خواهد چرخید و ابعاد زندگی جامعه سمیرم را بر محور کسب و کار و رونق اقتصاد شهرستان با درک نیازهای اساسی شهرستان که برآمده از بطن فرهنگ خاص موجود است؛ تغییر خواهد داد.

خدمات

حوزه خدمات به دلیل گسترده بودن که ابعاد آموزشی، اجتماعی، بهداشتی، تفریحی، سلامتی، صنعتی، ساختمانی و … را پوشش می دهد؛ هریک دارای کارگروه تخصصی با حضور افراد مجرب که در حوزه خویش صاحب نظرند تشکیل خواهد گردید و با تدوین و شناسایی ظرفیت ها و آسیب های پیدا و پنهان موجود در هر یک از اشکال فعالیت های خدماتی در شهرستان، مسیر صحیح و قانونی برطرف کردن احتیاجات حوزه گست

رده خدمات پیگیری و به سرانجام خواهد رسید.

اشتغال

با توجه به اینکه میزان فعالیت جمعیت شهرستان سمیرم در حدود 40 % می باشد و شاخص بیکاری در سال 90 در شهرستان برابر 10/1 % گزارش شده است، می بایست سیاست های ایجاد اشتغال را براساس شاغلین شهرستان که 54 % کشاورزی، 33 % بخش خدمات و 13 % بخش صنعت می باشد تهیه و تدوین کرد و ابعاد مختلف ایجاد رونق کسب وکار حوزه کشاورزی، صنعت وخدمات را با نیازهای کارآفرینی نهفته احیاء نمود. اگر در شهرستان سمیرم ظرفیت های کارآفرینی در وجوه تبدیلات محصول سیب و تورهای گردشگری در جلوه های گوناگون طبیعت سمیرم ایجاد و رونق بگیرند موضوع اشتغال و استقلال اقتصاد شهرستان تضمین و معضل بیکاری برطرف خواهد گشت.

3 دیدگاه برای “اولویت ها”

ارسال دیدگاه